Pod Javorčím (520m) – Pod Lysinou (551m)

Žlutá spojnice mezi dvěma sedly je 1,5km dlouhá a turisticky nezajímavá. Výborná je však pro cyklisty, zejména když je součástí trasy bikemaratonu Drásal.

* * *

Trasa začíná na rozcestí Pod Javorčím (520m) v sedle mezi Javorčím (630m) a Hrubou Malíkovou (564m), v hlavním hřebeni ondřejovské větve Hostýnských vrchů. Jejím jediným úkolem je spojit vás s trasami v nejzápadnějším cípu masivu. Široká svážnice nejdřív pár metrů vystoupává, ale pak už vede bez významnějších výškových výkyvů do úbočí Javorčího, po kterém obchází pramennou oblast Mojeny. Podle turistické směrovky se žlutým hrotem je tato trasa 1,5km dlouhá.

Kvůli zeleni není bohužel ze stezky vůbec nic vidět. Jediný jakštakš výhled se naskýtá až na samém konci ze skladu dřeva na rozcestí Pod Lysinou (551m). Jde o výseč Vizovických vrchů s dominantní Tlustou horou (458m), na jejímž vršku se tyčí vysílač. V popředí se zvedá dvouvrší Mladcovské kopce (394m) – Zadní vrch (423m) a v pozadí za Tlustou horou se roztahuje pásmo Bílých Karpat v úseku kolem česko-slovenské Velké Javořiny (970m).