Jmenuji se Lenka B. a vystudovala jsem podnikovou ekonomiku na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Vyrostla jsem v Rožnově p.R., pak jsem 7 let žila ve Frýdlantě n.O. a od roku 2013 bydlím ve Frýdku. Mou velikou láskou jsou hory - ty kulaté i ty špičaté. I když si ráda někdy "odskočím" do zahraničí, nejvíc se mi stejně líbí v Beskydech.

Přestože to Horská služba neuslyší moc ráda, nejradši chodím po horách sama, fotím, točím krátká videa, s outdoorovou kamerou GoPro na čele vyrábím timelapse turistických tras a ostatním turistům se pokud možno vyhýbám. To, co vidím, sděluji dál, ať už skrze fotografie, tak přes popisy jednotlivých turistických tras.

Pro tvorbu samostatného webu o krásách Beskyd jsem se rozhodla poté, co se mi informace o milovaných Beskydech a zážitcích z nich už nevlezly do vyhrazeného prostoru na osobních stránkách. Dne 2.10. 2003 jsem proto na internet umístila velmi jednoduchou prezentaci, jejíž obsah od té doby stále rozšiřuji a též vzhled se snažím podle svých možností vylepšovat. Jsem ráda, že si Krásy Beskyd získaly i pravidelné čtenáře, z nichž několik jsem měla tu čest poznat osobně.

Beskydy jsou velmi atraktivní pro všelijaké sporty a aktivity. Sama jezdím na horském kole, mám i běžky, na jaře s přáteli sjíždím řeku Ostravici, byla jsem se speleologem v jeskyni na Lysé hoře a vyzkoušela paragliding. Líbí se mi, když lezu na vrchol a mraky jsou až pode mnou, když je zdolání nějaké hory obtížné, třebas kvůli zledovatělému úbočí aj., zkrátka když si "doma" můžu připadat jako ve velehorách :o)

Vyloženě nejoblíbenější místo v horách nemám, ale líbí se mi na Lysé hoře, Kněhyni, Svinci nebo ve Štramberku. Co naopak nesnáším, jsou davy, vandalové, lidé, kteří se v přírodě neumí chovat a lenoši, co se nechávají vyvézt do míst, kam by se jinak z pohodlnosti po vlastních nevydali. Takoví "turisti" ať raději chodí do městského parku! Ostatním přeji, ať se vám v Beskydech líbí.

 

KONTAKT

presi@email.cz